GÖLBAŞI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara/Gölbaşı'nda 405 m² arsa mahkemeden satılıktır

GÖLBAŞI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092196
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KIZILCAŞAR MAH. / GÖLBAŞI
: 405
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
506,250 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 119490 Ada, 14 Parsel, KIZILCAŞAR-İMAR Mahalle/Köy, Arsa nitelikli parsel Kızıcaşar Mahallesine 2.25 mesafede bulunmaktadır. Parsel İncek semtinde olup, Yavuz Sultan selim caddesi , Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı ve Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı arasında yer almaktadır. Parselin Lösev Hastanesi yürüme mesafesinde olup, 2714.sokak ve 2705 Cadde köşesinde yer almaktadır. Parsele kadar ulaşım asfalt yol ile ulaşılmaktadır. Parsel imarda villa parseli iken plan iptal edilmiştir. Arsa vasfındadır. Parsel boş durumda olup, üzerinde herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamaktadır.Parselin yakın çevresinde, villalar ve konutlar bulunmaktadır. Parsel çevresinde her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur. Zemini düz olup, üzerine her türlü yapılaşmaya uygundur. Yol kotundan hafif düşük kottadır. Bahse konu taşınmazın bulunduğu bölge, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesinin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Kızılcaşar-İmar mah. 119490 ada 14 parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 405 m²
İmar Durumu : Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanlığınca onaylanan Tek Yapı Kooperatifi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı revizyonu kapsamında, Ayrık nizam 2 katlı konut alanı Taks 0.25, Kaks 0.50 olduğu, Ancak plana ait parselasyon planının Danıştay 6. Dairesinin 06.11.2018 tarih ve 2014/6739 esas ve 2018/8851 karar sayılı kararı ile iptal edildiği anlaşılmıştır.
Kıymeti : 506.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR