GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 3.323 m² arsa icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115016
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : İNCEK MAH. / GÖLBAŞI
: 3323
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/440 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,522,361 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/440 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 228 Ada, 1 Parsel, İNCEK-İMAR Mahalle/Köy, Tam hisse olarak satılacak olan taşınmazın İncek-İmar Mahallesi Turgut Özal Bulvarı ile arasında park bulunduğu, parselin Ersü Sokak ve Ata Sokaklara cepheli olduğu, Hali hazırda parsele girişin Turgut Özal Bulvarından g iriş sağlandığı, etrafında duvar ve beton direkli tel çit ile çevrili olduğu, parsel üzerinde tek kattan olulşan gaz beton duvarlı 2 bölümden oluşan depo amaçlı kullanılan bir bina bulunduğu, binanın cepheleri sıva üzeri boyalı, çatısı demir makas üzeri OSB levha ve Shingle kaplı olduğu, binanın zemini beton olup duvarlarının sıvasız olduğu, pencereler ve kapıların PVC olup kısmen söküldüğü, parselin arka bölümünde büyük bir temel çukuru açıldığı, parsel üzerinde yer alan binanın oturum alanının 64 m² olduğu, taşınmazın etrafında çevresinde villa türü yapılaşmaların bulunduğu, bulunduğu bölgenin belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlandığı, parselin İncek İmar Mahalle Camiinin kuzeyinde ve 2,9 km mesafede, Gölbaşı İlçe Merkezinin doğusunda ve 22 km mesafede, Ankara Konya Yolunun doğusunda ve yaklaşık 600 m mesafede yer aldığı, taşınmazın geometrik yapısının düzgün olup, her türlü yapılaşmaya uygun olduğu, taşınmaz üzerinde çeşitli yaş ve cinslerde meyveli ağaçlar, 10 adet çam ağacı ve kenar çitlerinde 107 adet küçük mazının mevcut olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Ayrıntıları dosyamızda bulunan ve İcra Hukuk Mahkemesince aldırılan bilirkişi raporunda yazılı olmak üzere taşınmazın arsa değerinin: 4.486.050,00. TL, taşınmaz üzerinde bulunan bina değerinin: 23.184,00. TL ve taşınmaz üzerinde yer alan ağaçların değerinin: 13.127,14. TL olduğu tespit edilmiş ve ilanda belirtilen toplam değer bu şekilde hesaplanmıştır.
Adresi : İncek - İmar Mahallesi, 228 Ada, 1 Parsel.Gölbaşı / Ankara
Yüzölçümü : 3.323 m²
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibi
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Emsal: 0,30, Hmax: 6,50 m olduğu, plan örneğinden üzerine 8 adet konut yapılabileceği anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 4.522.361,14 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 3606 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır. (20.06.2014 tarih-10250 Yev)
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/440 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR