GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 2782 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063979
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KIZILCAŞAR MAH. / GÖLBAŞI
: 2782
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/685 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,503,803 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/685 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 111134 Ada, 3 Parsel, KIZILCAŞAR-İMAR Mahalle/Köy, Arsa vasıflı taşınmaz Kızılcaşar Mahallesi içerisinde bulunmaktadır. Parsel Bağlar caddesi, 4.200 caddeden 500 mt içeride olup, İncek Şehit Mehmet Selim Kiraz Bulvarına cephelidir.Parselin bulunduğu noktaya kadar asfalt yoldan araçla ulaşım sağlanmaktadır. Parsel arsa boş durumda olup, üzerinde herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Parsel yerleşim alanı içerinde olup,etrafında ve yakınında villa tipi konutlar bulunmaktadır. Parsel zemini, düz yapıda olup, stablize yola cephelidir. Parselenin geometrik yapısı üçgen formundadır. Bahse konu taşınmazın bulunduğu bölgenin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesinin sunduğu hizmetlerden tam olarak yararlanmadığı anlaşılmıştır.Parsel üzerinde çim, muhtelif bitki ve ağaçlar ile peysaj düzeni yapılmıştır.
Adresi :Kızılcaşar Mah. 111134 ada 3 parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 2.782,00 m2
İmar Durumu : "Arsa vasıflı taşınmazın ; E:0,30, hmax:6.50 mt. Villa parseli konut kullanımda kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 2.503.803 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin 26/02/2008 tarih 2737yevmiye nolu, İrtifak hakkı vardır. (Özel koşullar:2826,05 m² lik sahada TEİAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE DAİMİ İRTİFAK HAKKI) 2-TÜRKİYE ELEKTRİK KURUMU (TEK)'İN ; 05/06/1981 tarih 2452 yevmiye nolu ; Planda gösterilen 3700 m² üzerinde TEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE İRTİFAK HAKKI
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 1265 Ada, 14 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy,taşınmaz tapuda 1 dubleks konut, 1 bekçi evi niteliğindedir. Bina, Karşıyaka Mahallesinde, Gökkuşağı sitesi yanında yer almakta, 441.ana caddeden 50 mtmesafede ana giriş kapısına geçilmekte, 441.sokaktan da girişi bulunmaktadır. Bina, etrafı yüksek ihata ile çevrili bahçe içerinde olup, bahçe içerinde tel örgü ile ayrılmışbekçi evi bölümü bulunmaktadır.Bina 441. Cadde giriş kapısı yüksek araç ve yaya girişine uygun demir kapıldır. Ana bina, cepheleri, taş kaplamadır. Bina giriş önü üstü kapalı uzun balkon verenda bulunmaktadır. Mesken; Giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken fili durum itibariyle dubleks olup, alt katı, antre-koridor,Geniş birSalon,oturma gruplu mutfak bölümü,iki oda ve 2 banyo mahallerinden oluşmaktadır. Üst 1. Kat ise geniş hol, hol etrafında, y.odası, 1 oda, eğik tavanlı soğuk hava odası ve yatak odasından çıkışlı balkon terasmahallerinden oluşmaktadır. Meskenin; Antre-koridor zeminleri lamimat kaplama, duvarları kağıt kaplıdır.
Meskenin;salon ve odaları zeminilaminat parke kaplamalı,duvarları kağıt kaplamadır. Mutfak oturma bölümlü olup, zemini seramik kaplamadır: Mutfakta orta kısımda ve kenarda granittezgah, karşılıklı alt-üst mutfak dolabı bulunmaktadır. Mesken giriş y.odasında giyinme bölümü mevcut, Banyo mahallinde jakuzili küvet bulunmaktadır. Zeminleri ve duvar seramik kaplamadır. Üst 1. Kat hol yerler ve y.odası laminat kaplı duvarlar kağıt kaplıdır. Üst kat yatak odası banyo yerler ve duvarlar seramik kaplı, Hilton lavabo, duşa kabin ve klozet mevcuttur.Üst katta zemin ve duvarlar seramik soğuk oda kısmı bulunmaktadır.Mesken iç kapılarpanel kapı olup, Pencereleri pvc doğramalıdır. Meskenin bahçe içerisinde ayrıca demirle korkulukla ayrılmış küçük müştemilat bekçi evi bulunmaktadır. Müştemilat, antre, 2 oda, salon,mutfak, banyo ve WC den oluşmaktadır. Bina ve çevresi yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.Bina yaklaşık dikdörtgen formda olup, 320 m2 oturum alanlıdır.Ana bina ve bekçi evi bahçe kısmen çim ekili kısmen muhtelif bitki vs pejzajı yapılı durumdadır.
Adresi : Karşıyaka Mahallesi , 441.cadde, 484.sokakta, Gökkuşağı sitesi yanı 1265 ada 14 parselinde kayıtlıNo: 1 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 3.000 m2
İmar Durumu : E:02.0,Hmax: 6.50 mt gelişmekte olan konut kullanım alanına sahip olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 5.350.000 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/685 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR