GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 1.210 m² arsa icradan satılıktır (7/20 hisseli satış)

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134351
Şehir : Ankara / Gölbaşı
: 1210
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/171 Esas
Muhammen Bedeli
:
296,450 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/171 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 112633 Ada, 7 Parsel, VİRANCIK-İMAR Mahalle/Köy, Arsa nitelikli taşınmazda borçlunun 7/20 hissesi satılacaktır. Taşınmaz henüz tam olarak açılmamış olan Gölbaşı Belediyesinin imar planında bulunan 15 m yol ile 7 m yolun arasında yer almaktadır. Çekme mesafesi her iki yol tarafından 5 m olarak bırakıldığı anlaşılmıştır. Parselin 7 m'lik yol(kısa kenar) tarafındaki yönü imar planında bulunan henüz yapılmamış park alanı olarak ayrılan alana cephelidir. Topoğrafik yapısı itibariyle düz olup, her türlü yapılaşmaya uygundur. Gölbaşı ilçe sınırları içinde yer almakta olup, Cemal Gürsel caddesine 250 m Ankara-Adana yoluna kuşbakışı 2,25 km, Gölbaşı Hükümet Konağına 2 km mesafede bulunmaktadır. Parsele özel araçlar ile ulaşılmaktadır. Taşınmaz imarlı arsadır. Keşif tarihinde boş durumda olup, üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Meskün saha içerisindedir. Parselin yakın çevresinde yapılaşma mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, otobüs gibi her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.(Bilirkişi raporuna göre)
Adresi : Virancık-İmar mah. 112633 ada 7 parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 1.210 m² (toplam yüzölçüm olup borçlunun 7/20 hissesi satılacaktır. )
İmar Durumu :Onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında "Ayrık Nizam 4 katlı Gelişme Konut Alanı" olarak planlandığı yapılaşma koşullarının TAKS:0,25, KAKS:1,00 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 296.450,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR