GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Gölbaşı'da 1500 m2 arsa icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940504
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / GÖLBAŞI
: 1500
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/451 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
539,254 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/451 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 1636 Ada, 14 Parsel, Karşıyaka Mahalle/Köy, Ankara İli Gölbaşı İlçesi Karşıyaka Mahallesi 596. Cadde 43/B kapı numaralı villa yanında yer alan imarın 1636 ada, 14 parselini teşkil eden, üzerinde muhdesatlar bulunan 1.500,00 m² alanlı arsadır. taşınmaz Gölbaşı bedediyesi sınırları içerisinde ilçe merkezinin güneybatısında Haymana yolunun Kuzeybatısında yer almaktadır. Taşınmaz Haymana Yoluna kuş uçuşu 800 m. Özel Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Kampüsüne 500. m mesafede yer almaktadır. Parselin yakın çervresinde yapılaşma %60 oranında tamamlanmıştır. Bölgedeki yapılşma 2 katlı villa tarzı tekil yapılar ve yine villa tarzı siteler şeklinde devam etmektedir. Bölgedeki villar genellikle ikinci konut olarak tercih edilmektedir. parsele ulaşım, Haymana yolundan 612 Cadde ve devamında yıldırım Caddesi takip edilerek sağlanabilmektedir. Parselin cephe aldığı 596. cadde henüz tam olarak teşekkül etmemeiştir. Parsel Yıldırım Caddesine 70 m. mesafededir. Bölgede Elektrik, Su, Doğalgaz, Yol, Kanalizasyon, Otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Parsel geometrik olarak yaklaşık dikdörtgen formda 596. cadde cephesi: 33,00 m. derinliği ise ortalama 43,00 M.dir. Diğer komşu parseller ile çevrilidir. Düz bir arazi yapısına sahiptir. Parselin sınırları konşu parsel cephelerinde bahçe duvarları ile belirlenmiştir. Parselin yol cephesi ise beton direk arası kafes tel+dikenli tel ile kapatılmış ve demir doğramalı kapı ile parsele giriş verilmiştir. Parselin yol cephesinin kapatılması için yapılan imalat alanı 50 m² olarak ölçülmüştür. İmalat 1/A yapılar sınıfına girmektedir. Parsel üzerinde 9 m² alanlı shingle çatı örtülü ahşap kulübe ve 2 m² alanlı tuğla duvar duvar üzeri sıvalı, kapısız ve çatısız yapı bulunmaktadır. yapılar 1/A sınıfı yapıdır. Parsel üzerinde çam ağaçları ile çeşitli cins ve yaşta meyve ağaçları ile keşif tarihine göre 2 adet konteynır bulunmaktadır.
Taşınmazın değeri : 525.000,00 TL. taşınmazın yapı değeri: 8.399,00TL. ağaçların değeri: 5.855,00 TL. TOPLAM DEĞERİ : 539.254,00 TL.'DİR.
Adresi : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 1636 Ada, 14 Parsel, Karşıyaka Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 1.500 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Gölbaşı Belediye Başkanlığının yazılarında Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "konut alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Emsal: 0.20, Hmax: 6,50 m olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 539.254,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/451 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR