ELMADAĞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara/Elmadağ'da ev, arsa ve müştemilatı mahkemeden satılıktır

ELMADAĞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131947
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : GÜMÜŞPALA MAH. / ELMADAĞ
: 442
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
414,577 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Elmadağ Halk Eğitim Merkezi - Elmadağ/Ankara ???????

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 123 Ada, 6 Parsel, Gümüşpala Mah., yüzölçümü 442,00 m² olan taşınmazın vasfı "Ev Arsa ve Müştemilatı" olup, taşınmazın yola cephesi vardır, imar parselidir, üzerinde kargir inşa edilmiş 2 katlı bir yapının bulunduğu, taşınmaz üzerinde muhtelif cins ve yaşlarda ağaçlar bulunduğu, taşınmaz üzerindeki yapıların hali hazırda kullanılmadığı, taşınmazın dikdörtgene benzer bir geometrik yapıya sahip olduğu, taşınmaz etrafında konut türü yapıların mevcut olduğu, taşınmazın tüm belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanabilir durumda olduğu, taşınmaz üzerindeki kargir binanın, zemin + 1 kattan oluşan 2 katlı yığma bir bina olduğu, dış cephesinin sıvalı ve badanalı, pencelerin bir kısmının ahşap doğramalı tek camlı, bir kısmının pvc doğramalı çift camlı olduğu, zemin katın pencerelerinin demir doğrama korkuluklarının bulunduğu, üst kata betonarme merdiven ile çıkıldığı, ahşap çatısının üzerinde kiremit kaplı olduğu, yapının yaklaşık 55-60 yıllık olduğu, soba ile ısınıldığı, 190 m² oturma alanının bulunduğu, 2 katlı binanın arka cephesinde kargir malzeme ile yapılmış kömürlük olarak kullanılan tek katlı yığma binanın bulunduğu, çatısının beton, giriş kapılarının ahşap doğrama olduğu, 12,00 m² kullanım alanı olduğu, parselin çevresinde 20,00 m² kargir duvarın bulunduğu tespit edilmiş, imar planında parselin "Ticaret Alanı" olarak ayrıldığı, bitişik nizam 5 kat olduğu, yola yapı yaklaşma mesafesinin 0 metre olduğu belirtilmiştir.
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 414.577,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elmadağ Halk Eğitim Merkezi - Elmadağ/Ankara

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın müdürlüğümüzce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR