ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da 474 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115104
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / HASANOĞLAN
: 474
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/248 Talimat
Muhammen Bedeli
:
102,947 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/248 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Hasanoğlan - İstasyon Mahallesi 223 Ada 1 parselde kain, 474,00 metrekare yüzölçümlü, arsa vasıflı, tam hisseli taşınmaz satılacaktır. Parsel imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup ayrık nizam 5 kattır. TAKS=0.40 KAKS: 2,00 olduğu, yola yapı yaklaşma mesafesi 5 metre, komşu parsele yapı yaklaşma mesafesi 5 metre olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu alanda imar planı revizyonu çalışmaları devam etmektedir. Parselin açık adresi Hasanoğlan Bahçelievler Mah. Cumhuriyet sokak No:10 Elmadağ / Ankara'dır. Parsel üzerinde 1 katlı, inşaat malzeme deposu olarak kullanılan çelik karkas cinsi bir yapı bulunmaktadır. Yapının ön tarafı açık olup, 3 tarafı tuğla duvarlı, çatı kısmı çelik konstrüksiyon makaslarla geçilmiş ve üzerine trapez saç kaplama örtüsü yapılmıştır. Çelik karkas cinsi tek katlı yapı yaklaşık 185,40 metrekaredir. İçerisinde ayrıca bölme duvarları yoktur. Dış duvarlar sıvalıdır. Parselin üç tarafı çevresi 85 metre uzunluğunda 1,50 metre yüksekliğinde prefabrik beton direkli tel kafes örgü ile çevrilmiştir.
Kıymeti : 102.947,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Hasanoğlan - Bahçelievler Mahallesi 1000 Ada 11 parselde kain, 463,00 metrekare yüzölçümlü, arsa vasıflı, tam hisseli taşınmaz satılacaktır. Parsel imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup ayrık nizam 2 kattır. TAKS=0.25 KAKS: 0,50 olduğu, yola yapı yaklaşma mesafesi 5 metre, komşu parsele yapı yaklaşma mesafesi 3 metre olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu alanda imar planı revizyonu çalışmaları devam etmektedir. Parselin açık adresi Hasanoğlan Bahçelievler Mah. 396. Sokak No:16/1 Elmadağ / Ankara'dır. Söz konusu parsel üzerinde 1 katlı bağ evi olarak kullanılan yığma kagir cinsi bir bina ve bitişiğinde yine 1 katlı wc olarak kullanılan yığma kagir cinsi bir yapı bulunmaktadır.Bağ evi niteliğinde mesken olarak kullanılan, yığma kagir cinsi tek katlı bina yaklaşık 50 metrekarelik içerisinde 1 oda, 1 mutfaktan oluşmaktadır. Yapının tavan ve zemini ahşap lambri kaplama olup, duvarları alçıpan kaplamalı, iç duvarlarda yaklaşık 1 metre yüksekliğinde ahşap lambri kaplama mevcuttur. Ön cephesinde çatı altı kalkan duvarı ahşap lambri kaplama olup, ön cephe ahşap tavan döşemesi ve zemin arasındaki mekan, cam ve ahşap kaplama karışımından yapılan bir veranda görünümündedir. Verandanın ön cephe dış kısmında zeminden yaklaşık 1 metre yüksekliğinde ahşap korkuluk mevcuttur. Yapının çatısı ahşap kaplama olup üzeri ondulin kaplamadan oluşmaktadır. Dış kapı ve penceleri ahşap ve cam kaplamadan oluşmaktadır. Yapı sobalı olup takriben 10 yıllıktır. Binanın bitişiğinde wc olarak kullanılan tek katlı, toplam 3,15 metrekarelik yığma kagir cinsi bir müştemilat mevcuttur. Dışı sıvalı, kapısı demir doğramadan yapılmıştır. Bu yapı priketten yapılmış olup çatısı kiremit kaplıdır. Parselin 4 tarafı çevresi 93 metre uzunluğunda 1,80 metre yüksekliğinde prefabrik beton direkli tel kafes örgü ile çevrilmiştir. Taşınmaz üzerinde muhtelif sayıda ve yaşlarda elma, mavi ladin, ladin, ardıç, dut, elma, kiraz, kayısı, ayva, erik, ıhlamur, şimşir, gül ve asma ağaçları mevcuttur. Parsel üzerinde 1 katlı, inşaat malzeme deposu olarak kullanılan çelik karkas cinsi bir yapı bulunmaktadır. Yapının ön tarafı açık olup, 3 tarafı tuğla duvarlı, çatı kısmı çelik konstrüksiyon makaslarla geçilmiş ve üzerine trapez saç kaplama örtüsü yapılmıştır. Çelik karkas cinsi tek katlı yapı yaklaşık 185,40 metrekaredir. İçerisinde ayrıca bölme duvarları yoktur. Dış duvarlar sıvalıdır. Parselin üç tarafı çevresi 85 metre uzunluğunda 1,50 metre yüksekliğinde prefabrik beton direkli tel kafes örgü ile çevrilmiştir.
Kıymeti : 135.168,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapu kaydında adı geçen 3. Şahısların adreslerinin bulunmaması veya adreslerine gönderilen satış ilanının tebliğ edilememesi halinde gazete ilanının tebliğ yerine kaim olmasına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/248 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR