ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 1172 m2 arsa icradan satılıktır (95/1172 hissesi)

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960414
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AKPINAR MAH. / DİKMEN
: 1172
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/282 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
161,500 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 09:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2016/282 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 28040 Ada, 1 Parsel, AKPINAR Mahalle/Köy, Akpınar mahallesinde bulunantaşınmaz batısında 845. cadde cephelidir. Parselin doğusunda, doğu, kuzey ve güneyinde aynı nitelikte imar parselleri bulunmaktadır. Halihazırda üzeri boş durumdadır. Etrafında mesken amaçlı kullanılan konut yapıları bulunmaktadır. Çankaya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün resmi internet sitesinden alınan bilgilerinden kıymet takdirine konu Akpınar mahallesi 28040 ada 1 numaralı parselin emsal : 1,80 ayrık nizam, 5 kat yapılaşma koşulu ile "Konut alanı" olarak ayrıldığı bildirilmiştir. Trapezoidal geometriye sahip olan taşınmaz doğu batı doğrultsunda batı yönünde azalan eğimdir. Arsanın etrafındaki yollar asfalt kaplı olup arsa kuş uçuşu Mevlana Bulvarına 75 m Dikmen caddesine 500 m Turan Güneş Bulvarı'na 2200 m mesafededir. Bölgeher türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içreisnde yer almaktadır. Taşınmazın borçluya ait 95/1172 hissesi ( 95 m²) satılacaktır.
Adresi : Akpınar Mah. 845 Cadde Ve 849 Cadde KesişimiÇankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.172 m²
Kıymeti : 161.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Belediye Gelirleri Kanununa göre kısıtlıdır
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 09:50 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 09:50 - 10:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR