BALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Bala'da 1144 m² arsa icradan satılıktır (hisseli satış)

BALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062857
Şehir : Ankara / Bala
Semt-Mahalle : BEYNAM MAH. / BALA
: 1144
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/101 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
7,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
BALA ADLİYESİ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALA
İCRA DAİRESİ
2019/101 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Bala ilçesi Beynam-İmar Mahallesi Cilt:2 Sayfa :125 Ada 270, Parsel:5 de kayıtlı,imar parselli, imar yoluna çepheli, Beynam mahallesi merkezine 2.1 km Ankara -Bala yoluna 50 m, Bala ilçe merkezine 23,10 km Ankara il Merkezine 27,50 km mesafeli, taşınmazın imar durumu konut alanı olarak belirlenmiş olup persel üzerinde herhangi bir muhtesad bulunmamaktadır.Taşınmaz, düz topografik yapıda olup her türlü yapılaşmaya uygundur.Tapuda kat irtifakı kurulmuş yapı bulunmakta,borçlunun 9 nolu konut sahibi olduğu görülmekte ise demahhalinde yapıya başlanmadığı ve bina bulunmadığı tespit edildiğinden arsa hisse değeri üzerinden kıymet takdiri yapılmıştır.Bölge yol ,su elektirik telefon doğalgaz otobüs kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup yerleşim yerinde yer almaktadır. Taşınmaz 1.144,00 m2 yöz ölçümlü olup borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/26 (44,00m2) olup satılacaktır
Adresi : Beynam Mahallesi Bala / ANKARA
Yüzölçümü : 1.144,00 m2
Arsa Payı : 1/26
İmar Durumu : Konut alanı olarak belirlermiştir
Kıymeti : 7.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BALA ADLİYESİ ÖNÜ -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR