ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da arsa icradan satılıktır (Hisse satışı)

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960747
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BEŞİKKAYA MAH. / ULUBEY
: 873
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/128 ESAS
Muhammen Bedeli
:
112,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 14:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 8. İCRA DAİRESİ
2012/128 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Beşikkaya Mah. 22111 ada, 5 parsel,873,40 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın 680/4367 hissesi satışa konudur. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. İmar durumu vardır. 1/1000 uygulama imar planı kapsamında konut alanında ayrık nizam 4 kat, Taban alan katsayısı (TAKS): 0,35, Kat Alan Kat Sayısı (KAKS):1,40, yol kotu altı kat sayısı;2, yol kotu üstü kat sayısı: 4, ön bahçe çekme mesafesi:5 m, yan bahçe çekme mesafesi 4m yapılaşma koşulların sahiptir. Elektrik, su kanalizasyon altyapısı tamamlanmıştır. Üzerinde gecekondu tarzında yapı olup, mevcut yapı yaklaşık 120 m2 brüt m2 alanlı, tek katlı, yığma tarzında, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve antre bulunmaktadır. Giriş kapısı demir iç kapıları aşhap doğramadır, zemin beton ve duvarlar sıva üzeri boyalıdır. 2B sınıfında yapı olarak değerlendirilmiştir.Yapı yaklaşık 50 yıllık olup, eski ve bakımsızdır. Ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Çevre yollar asfalttır.
Adresi : Beşikkaya Mah. 22111 Ada, 5 Parsel Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 873,40 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 112.000,00 TL (680/4367 HİSSE)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada ve tapu takyidatında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. (Taşınmazın aynından doğan vergi borcu satış bedelinin dosya borcunu geçmesi halinde satış bedelinden ödenir.),Tellâllık Harcı ve 1/2 tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacaktır.(internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7-(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/128 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR