AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Akyurt'ta 750 m² arsa icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046418
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
: 750
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 1,60
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/84 Talimat
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 11:15
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2019/84 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Akyurt İlçe, 592 Ada, 13 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, Ankara ili Akyurt ilçesi Yıldırım mah. 592 ada 13 parsel sayılı taşınmaz 750 m² olup, arsa vasıflıdır, taşınmaz ayrık nizam 4 kat konut alanında kaldığı, kaks: 1,60 Taks: 0,40 Ön bahçe mesafesi: 3,00 m.olduğu belirtilmiştir, taşınmaz yıldırım mah. muallim sokağa cephelidir, hafif eğimli arazi yapısına sahiptir, parselin etrafında yeni yapılaşmalar başlamıştır, taşınmaz ilçe merkezine yaklaşık 1400 metre uzaklıktadır, tüm altyapı hizmetlerinden yararlanacak konumdadır, imar planında ayrık nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır, imar planına göre parsel üzerine 750,00 m X0,40=300 M² oturum alanına sahip her katta 100,00 m² alana sahip 12 daire veya her katta 150 m² alana sahip 8 daire yapılabilecektir.taşınmazın özellikleri , imar durumu arazi yapısı geometrik şekli altyapı hizmetlerinde yararlanma hali yerleşim alanına olan mesafesi hisse durumu ile çevre alım satım rayiçleri dikkate alındığında m² değerinin 220,00 TL /M² olacağı tespit ve takdir edilerek değerinin 165000 TL alacağı kanaatine varılmıştır, denilmiştir.
Adresi : Ankara ili Akyurt ilçesi Yıldırım mah. 592 ada 13 parsel sayılı taşınmaz
Yüzölçümü : 750 m²
Ana taşınmaz nitelik :Arsa
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/84 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR