AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Amasya Merkez'de 980 m² arsa mahkemeden satılıktır

AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036854
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEYHCUİ MAH. / GÖKMEDRESE
: 980
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 1,20
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,078,528 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
AMASYA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Amasya İli Merkez İlçe, ŞEYHCUİ KÖYÜ, KAPULU MEVKİİNDE KAİN 908 ADA, 19 Parselde kayıtlı 980,48 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ ARSA VASFINDAKİ TAŞINMAZ, ŞEHRİN 1/1000 ÖLÇEK UYGULAMALI İMAR PLANI İÇERİSİNDE VE MESKUN ALANDA YER ALMAKTADIR. İmar parseli olup,üzerinde herhangi bir yapı ve bina bulunmamakta boş arsa konumunda, iki tarafı imar yoluna cepheli ulaşımı kolaydır. Taşınmaz geometrik şekil olarak dikdörtgen şeklinde olup cephe aldığı imar yolu ile aynı kottadır. Topoğrafik açıdan düz bir zemindir. Ayrıca şehir merkezine uzak olmamakla birlikte taşınmazın bulunduğu mahalde yol, su, elektrik telefon ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmış olup, bunlardan faydalandığı,çevresinde yoğun yapılaşma mevcut olup şehrin yapılaşma yönünden cazip bir alanında bulunduğu taşınmazın bulunduğu mahal, mevkii, imar durumu geometrik şekli resmi kurum ve kuruluşlar ile sosyal tesis ve alanlara olan mesafesi o bölgede arsaya olan arz talep durumu vs. faktörlerin değerlendirilerek düzenlenen bilirkişi raporuna göre metrekaresi 1.100,00 TL den tamamı 1.078.528,00 TL MUHAMMEN BEDELLE SATILACAKTIR.
Yüzölçümü : 980,48 M2
İmar Durumu : AMASYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNÜN 02/08/2019 TARİHLİ İMAR DURUM BELGESİNE GÖRE;
*Parselasyon ve imar durumunun aynısıdır.
*Gayrimenkul 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
*İnşaat nizamı ayrık nizam dört (A-4) kattır. TAKS = 0,30 KAKS=1,20 dir.
Kıymeti : 1.078.528,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : AMASYA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir bankanın satış dosyası bilgilerini haiz KESİN VE SÜRESİZ ibaresini taşıyan banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarlardan ihaleye iştirak edenlerden hisseleri teminatı karşılamadığında fark teminatı dosyaya bloke edeceklerdir.
İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler ihale teminat bedelini Amasya mahkemeler veznesine katılımcı tarafından satış dosya numarasına TC kimlik veya vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılması halinde makbuzunun ibraz edilmesi,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze -(Tapu kayıtlarında hissedar olup Satış gününü bildirir tebligat yapılamayan ilgililere İİK nun 127. Maddesi uyarınca gazete ilanının ve elektronik ortamda yapılan ilanın tebliğ yerine sayılmasına)başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR