BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Altıeylül/Sütlüce Mahallesi'nde 169 m² arsa mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983290
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : SÜTLÜCE MAH. / ALTIEYLÜL
: 169
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA BÖLGE 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18 satış
Muhammen Bedeli
:
205,200 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Sütlüce Mahallesi, 10999 Ada, 7 Parsel sayılıTapuda "Arsa" niteliğinde kayıtlı taşınmaz 1. Mandıra sokakta No:4'deki Gündoğan apartmanı bitişiğinde imar arsasıdır. Balıkesir Açık Cezaevinin 150m. kuzey batısında, Necatibey Eğitim Fakültesinin 150m. güneybatısındadır. Civarında 3-4 katlı konut amaçlı yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmaz dikdörtgen şeklinde olup, 1. Mandıra sokağa tek cephesi bulunmaktadır. Arazi topoğrafyası düzdür. Ön cephesindeki yol asfalt kaplıdır. Her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Şehir merkezine yürüme mesafesindedir. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 kata (B-3) müsaadeli konut alanında kalmaktadır. Bina Yüksekliği: H=9,50m.dir.
Yüzölçümü : 169,32 m2
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 3
Kıymeti : 205.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Zehra ERTAŞ'a ait 56/171 oranındaki hisse üzerinde 21/07/1997 tarih ve 3058 yevmiye numarasıyla "Ballıca Sultan Vakfı" şerhi bulunmaktadır ve bu şerhle birlikte satılacak olup, şerhin kaldırılması için alıcısı tarafından bu hisseye isabet eden ihale bedelinin %10'u oranında ayrıca ivaz bedeli yatırılması halinde vakıf şerhi kaldırılacaktır.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR