AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akyazı/Kuzuluk'da arsa icradan satılıktır (Çoklu satış)

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907340
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : KUZULUK MAH. / AKYAZI
: 854
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/383 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,952 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI İCRA DAİRESİ
2018/383 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi, Kuzuluk Mahallesi,Topçusırtı Mevkii,2953 Parsel de kayıtlı Arsa nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın maliki İlyas FURUNCU olup hissesi tamdır.Taşınmazın yüz ölçümü 854,76 m2 dir. Geometrik olarak dikdörtgen, topografik olarak düz bir yapıya sahip, güney yönünde stabilize kadastral yola cepheli, hali hazırda boş vaziyettedir.Taşınmaz belediye mücavir alan ve meskun mahal içinde, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kuşbakışı olarak kuzey yönünde sanayi bölgesine 100 metre, kuzeydoğu yönünde İhlas kaplıca evlerine 2 km ve kuzeybatısında Akyazı şehir merkezine 5 km mesafededir.
Adresi : Kuzuluk Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 854,76 m2
İmar Durumu : Kuzuluk ilave revizyon uygulama planı içerisinde “konut alanında” kalmakta, ayrık nizam 2 kat (A-2), Emsal:0.40 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 170.952,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi, Kuzuluk Mahallesi,Topçusırtı Mevkii,2952 Parsel de kayıtlı Arsa nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın maliki İlyas FURUNCU olup hissesi tamdır.Taşınmazın yüz ölçümü 854,00 m2 dir.Geometrik olarak kare, topografik olarak düz bir yapıya sahip, güney yönünde stabilize kadastral yola cepheli, hali hazırda boş vaziyettedir.Taşınmaz belediye mücavir alan ve meskun mahal içinde, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kuşbakışı olarak kuzey yönünde sanayi bölgesine 100 metre, kuzeydoğu yönünde İhlas kaplıca evlerine 2 km ve kuzeybatısında Akyazı şehir merkezine 5 km mesafededir.
Adresi : Kuzuluk Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 854,00 m2
İmar Durumu : Kuzuluk ilave revizyon uygulama imar planı içerisinde “konut alanında” kalmakta, ayrık nizam 2 kat (A-2), Emsal:0.40 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 170.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/383 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR