AKSARAY 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aksaray Ereğlikapı Mahallesi'nde 1.278 m² konut imarlı arsa mahkemeden satılıktır

AKSARAY 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131697
Şehir : Aksaray / Merkez
Semt-Mahalle : EREĞLİKAPI MAH. / ÇARŞI
: 1278
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/48 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,917,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKSARAY 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Dosya No: 2019/48 Satış

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri:Aksaray İli, Merkez İlçesi, Ereğlikapı Mahallesi, 64 Cilt Nolu, 6285 sayfa nolu, 2347 ada 2 parselde, 1.278,00 m² yüzölçümlü, arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur. Arsa vasfındadır. Taşınmaz adres olarak Fatih Mahallesi 4130. sokak üzerinde konumludur. Parselinİmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 8 kat, Saçak Seviyesi: 24.50, E(Emsal): 2.00, Toplam İnşaat Alanı: 2556 m², Parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında 8 kat inşaat ruhsatlıdır .Parsel 4130. sokak (12 metrelik yol) cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır. Parselde 18. madde uygulaması yapılmıştır. Taşınmaz elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım yolu açılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölge şehrin konut yapılaşmasının bulunduğu bölgelerden olup bölgede ki mevcut yapıların 5 - 8 katlı apartmanlar olduğu gözlemlenmiştir. Bölge şehrin gelişmekte olan bölgelerinden olup yapılaşma devam etmektedir. Şehir merkezine ve sosyal ekonomik faaliyetlerin yoğun olduğu bölgeye yakın bir konumdadır. Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır. Kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz mevki olarak Aksaray Rehberlik ve Araştırma merkezine ve Vali Ferit ÜNAL Anaokuluna yakındır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.
İmar Durumu : Var
Takdir Olunan Kıymeti: 1.917.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 31/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/48 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR