BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akpınar'da arsa hissesi icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00811778
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : AKPINAR MAH. / EMEK
: 316
Tapu Durumu : Hisseli Tapu
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 26.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/734 ESAS
Muhammen Bedeli
:
63308 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2018 13:45
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 13:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2015/734 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Akpınar Mahallesi, 6153 ada, 2 parsel sayılı ve 316,54 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazın 1/3 hissesi.

Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Akpınar Mahallesi, Çağdaş Sokak, no: bila adresindeki316,54 m2. miktarlı ve arsa vasıflı hisseli parseldir. Taşınmaz, Çağdaş Sokak ile Gizem Sokağı’nın kesiştiği köşebaşında ve aynı sokaktaki 22 kapı no’lu olan 5 katlı binanın güney istikametine doğru karşı cephesinde yer almaktadır.Halihazırda, parselin üzerinde bakımı, budaması, ilaçlaması ve toprağının sürümü işlemleri yapılmamış olan 10 adet zeytin ağacı mevcut olup, yapılı herhangi bir bina bulunmamaktadır. Taşınmaz, topoğrafik yapısı itibarı ile doğudan, batı istikametine doğru yaklaşık % 3-5 oranında azalan hafif eğimli arazi durumundadır. Kuzeyi Çağdaş Sokağı’na ve batısı ise Gizem Sokağı’na cepheli konumda olan taşınmazın güney ve doğu bitişik cephelerinde aynı yapı ve özellikleri taşıyan arsa vasıflı parseller bulunmaktadır. Osmangazi Belediye Başkanlığı’nın ilgili imar planına göre tamamı yol alanında kalmakta olan söz konusu parselin yakın çevresi de tamamen konut bölgesi olarak gelişmiştir.Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

İmar Durumu :Akpınar Mahallesi, 6153 ada, 2 parsel, 1/1000 ölçekli Bağlarbaşı-Hamitler Uygulama İmar Planı kapsamında, yolda kalmaktadır.

Kıymeti : 63.308,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki şekliyle.

1. Satış Günü : 25/07/2018 günü 13:45 - 13:50 arası

2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 13:45 - 13:50 arası

Satış Yeri :1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/734 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR