AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akçaabat Söğütlü Mahallesi'nde tarla nitelikli taşınmaz icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092387
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : SÖĞÜTLÜ MAH. / AKÇAABAT
: 880
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/499 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
52,843 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2015/499 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Trabzon İl, Akçaabat İlçe,183 Ada,62 Parsel,Söğütlü/Merkez Mahalle,Vari Mevkii,Taşınmaz tapu kaydında ''Tarla'' olarak kayıtlıdır.Ancak Akçaabat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 27.11.2018 tarih ve 8693 sayılı yazısına göre 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde olduğu anlaşılmakta olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz Söğütlü Mahallesi sınırlarında imar planı dâhilinde olup arsa vasfındadır.Taşınmaz Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan,Akçaabat-Söğütlü- Yıldızlı İl Yoluna (Akçaabat-Söğütlü arası) cephelidir.Devlet sahil yoluna yaklaşık 500 m mesafede olup sahil yolunun güney tarafında kalmaktadır.Taşınmaz ilçe merkezine 2,5km mesafede bulunmaktadır.Parselin kuzeyden geçmekte olan karayoluna ve batısından geçmekte olan mahalle içi ulaşım yoluna olmak üzere 2 yola cephesi olan köşe parseldir.Keşif günü dava konusu taşınmazda yapılan tespitte parselin etrafının duvarla ve tel çit ile kapatılarak mezarlık olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Taşınmazın 1/10 hissesine tekabül eden 88,07m² sinin satışı yapılacaktır.
Adresi : Trabzon İli,Akçaabat İlçesi, Söğütlü/Merkez Mah.Vari Mevkii,183 Ada,62 Parsel
Yüzölçümü : 880,72 m2
İmar Durumu : .Akçaabat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 27.11.2018 tarih ve 8693 sayılı yazısı ekinde sunulan 1/1000 ölçekli imar durumuna göre bahse konu parsel ''ağaçlandırılacak alan'' olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 52.843,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :2942 sayılı kanunun 7.maddesine göre Karayolları Genel Müdürlüğünün 14/11/2011 tarih ve 5620 yevmiyeli şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 31/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon
Satış şartları :
1- İ
hale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, Tapudaki ilgililerin tapu müdürlüğünce bildirilen adreslerine satış ilanı tebliğine, tapu müdürlüğünce adresi bildirilmeyen, tapuda kayıtlı adresi olmayan ilgililerinadres kayıt sistemindeki adreslerine satış ilanının tebliğine ve adli tebligatı iade edilen ilgililere, adres kayıt sisteminde açık adresleri bulunmayanlara ve adresi yurtdışı olanlaraİ.İ.K'nun 127. Maddesi gereğince gazetede, elektronik ortamda ve belediye başkanlığında yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmesine,
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/499 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR