AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akçaabat Karacakaya Mahallesi'nde arsa vasıflı taşınmaz icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062090
Şehir : Trabzon / Akçaabat
: 1630
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
244,519 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:10
Satış Yeri
:
Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2019/20 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Trabzon İl,Akçaabat İlçe, 224 Ada,13 Parsel, Karacakaya Mahalle,Kuyubaşı Mevkii,Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden sınırsız yararlanmakta olup, Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfındadır. Akçaabat İlçe merkezine 17km, Dörtyol/Pazarcık Mahalle merkezine 500-600m mesafededir.Konu parsel her ne kadar kırsal bölgede olmasına rağmen,etrafında yapılaşma oranı fazla olup imar planı dâhilindedir. Yakın çevrede müstakil tek katlı ve 2 katlı köy evleri bulunmaktadır. Ulaşım köy minibüsleri ve Akçaabat belediyesi Halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Akçaabat-Düzköy Karayolundan Düzköy istikametine giderken sağ tarafta ayrılan Karacakaya Mahalle yolundan ulaşım sağlanmaktadır. Mahalle yoluna cephesi olup mevcut mahalle yolu parselin içerisinden geçmektedir.Ulaşım problemi yoktur.
Adresi :Trabzon İli,Akçaabat İlçesi,Karacakaya Mah.Kuyubaşı Mevkii,224 Ada, 13 Parsel
Yüzölçümü : 1.630,13 m2
İmar Durumu :Akçaabat Belediye Başkanlığı'nın 15.01.2019 tarih ve 334 sayılı yazısı ve ekli imar durumu incelendiğinde taşınmaz ayrık nizam 2 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 244.519,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR