AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar'da 900 m2 arsa icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986327
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KÖPRÜLÜ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 900
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7062 Esas
Muhammen Bedeli
:
173,354 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/7062 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili Merkez Köprülü köyü 129 ada 116 parselde kain 900,18 m² yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Güncel adresi Merkez Köprülü köyü No:172 dir. İmar planında parsel üzerinde onaylı herhangi bir imar planı bulunmamaktadır. Taşınmaz, konum itibarı ile köyün batı çıkışına doğru, asfalt kaplı giriş yolu üzerinde, köy merkezine 300 mt mesafededir. Meskun mahal sınırları içindedir. Düzgün bir topografik yapıdadır. Civarında mesken ve besihane tarzı yapılar vardır. Yakınında okul, cami gibi yapılar olmasa da bu yapılar köyün merkezi yerinde mevcuttur. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. İl merkezine 20 km mesafede olup , toplu ulaşım araçları ile günün belirli saatlerinde ulaşım mümkündür. Köprülü Köyü termal turizm oteller bölgesine yakındır. İçinde ulusal bazda üretim yapan besi çiftliği vardır. Parsel üzerinde yapılar bulunmaktadır. Ev: Zemin+1 olmak üzere toplam 2 katlı inşa edilmiş betonarme binanın oturma alanı 85 m² dir. Dış cephesi sıvalı ancak boyasızdır. Çatısı ahşap olup, üzeri kiremit kaplıdır. Giriş kapısı demir kapıdır. Zemin katın içi 4 oda +mukfak+antre+banyo+WC+lavabodan ibarettir. Antre ve odalar laminant parke, mutfak ve diğer ıslak mekanlar seramik kaplıdır. Duvar ve tavanları düz sıva üzeri plastik boya olan evin kapıları Amerikan paneldir. Mutfak bölümünde tezgah alt ve üst dolapları yapılı haldedir. Duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Balkonu vardır. Isınması soba ile sağlanan evin pencereleri pvc doğramadır. Bu hali ile III A yapı sınıfında olan tahminen 10 yıllık evin yıpranma payı %10dur. Evin üst katı ise 50 m² yüzvlçümünde olup 3 odadan ibarettir. Duvarlar sıvalı ancak boyasızdır. Taban kaplamaları yoktur. Kapıhar Amerikan panel kapıdır. Bu kat sadece 3 odadan ibaret olduğundan II B yapı sınıfında değerlendirilmektedir. Eksik yapı malzemesinden dolayı da inşaat seviyesi %75 dir. Veranda: Evin girişinde üstü kapalı, yanları açık şekilde yapılmış veranda 20 m² yüzölçümündedir. Zemini mermer kaplıdır. I B yapı sınıfındadır. Besihane; Parselin arka tarafında yer alan yarı açık besihanenin alanı 40 m² dir. Halen aktip olarak kullanılmaktadır. Besihaneye saman temini ise diğer satışa konu 129 ada 90 parsel üzerinde yer alan yapılardan olmaktadır. I A yapı sınıfındadır. Ayrıntısı dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 173.354,85 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili Merkez Köprülü köyü köy civarı mevkii 129 ada 90 parselde kain 360 m² yüz ölçümlü avlulu ahşap besihane vasıflı taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır Güncel adresi Merkez Köprülü Köyü No: 170 dir. İmar planında parsel üzerinde onaylı herhangi bir imar planı bulunmamaktadır. Taşınmaz, konum itibarı ile köyün batı çıkışına doğru, asfalt kaplı giriş yolu üzerinde , köy merkezine 300 mt mesafededir. Meskun mahal sınırları içindedir. Düzgün bir topografik yapıdadır. Civarında mesken ve besihane tarzı yapılar vardır. Yakınında okul , cami gibi yapılar olmasa da bu yapılar köyün merkezi yerinde mevcuttur. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. İl merkezine 20 km mesafede olup toplu ulaşım araçları ile günün belirli saatleride ulaşım mümkündür. Köprülü köyü termal turizm oteller bölgesine yakındır. İçinde ulusal bazda üretim yapan besi çiftliği vardır. Parsel üzerinde tuğla ve briket ile imal edilmiş 2 adet yapı vardır Tuğla ile yapılı olanan duvarları büyük oranda yıkık. çatışı da olmadığından ekonomik değeri yoktur. Briket yapı ies 42 m² olup yıpranma yapı %75 yapı seviyesi %50 dir. I A yapı sınıfındadır. KDV oranı taşınmazın fiili durumu nazara alınarak tespit edilmiştir.
Kıymeti : 36.803,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7062 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR