ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Şuhut'da samanlık, besihane ve yığma binalı arazi icradan satılıktır

ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092645
Şehir : Afyonkarahisar / Şuhut
Semt-Mahalle : MAHMUT KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

ŞUHUT ANAYURT 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/124 Esas
Muhammen Bedeli
:
30,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
ŞUHUT ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 115 NOLU ODA ÖNÜ ŞUHUT ADLİYESİ ŞUHUT/AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞUHUT İCRA DAİRESİ
2016/124 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 126 Ada, 45 Parsel, MAHMUT Mahalle/Köy, ŞARTEPESİ Mevkii, Borçlu İBRAHİM TAŞLICA adına kayıtlı Afyonkarahisar İli, Şuhut İlçesi, Mahmut Köyü, Şartepesi Mevkii 126/45 parsel de kayıtlı Taşınmazın 3/20 hissesi
Taşınmazın özellikleri:Okul,cami,bakkal,kıraathane,vs gibi merkezlere yakındır.Köy merkezine 380 metre,şuhut karadilli asfaltına 340 Mdir.Ulaşımı kolay ve rahattır.Komşuluk ilişkileri iyidir.
İKİ KATLI BİNA: 130 M2 taban alanlı ve tahmini yaşının 31-40 yıl,yıpranmasının %50 olduğu,kerpiç yığma inşaat tarzında yapılmıştır.
ALT KAT: Samanlık olarak kullanılan bu kat,ahşap,ahşap direklere takviyelidir.dışlar taş duvarlıdır.Her iki katta dış kapı doğrama ahşap kaplamadır.
BESİHANE: İki katlı konuta bitişik olarak yapılan 150 M2 alanında,tek kat,taş duvarlı,sarı saman sıvalı,ahşap ana makaslı bir besihane binasıdır.Tahmini yaşı 31-40 yıpranmasının %50 olduğu kanısına varılmıştır.
TEK KATLI BİNA: 39,00 M2 alanlı taşınmazın kuzey duvarına inşa edilmiş,tek katlı taş duvarlı depodur.Çatışı göçmüş olup kullanılabilir durumda değildir.
Taşınmaz içerisinde 15 adet kavak ağacı olup,ağaçların kültürel bakım ihtiyaçları yapılmamıştır.1500,00 TL değer biçilmiştir.
Adresi : Mahmut Köyü, Şartepesi Mevkii 126/45 Parsel De Kayıtlı Besihanesi Olan Tarla. Şuhut / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 1.642,56 m2
Arsa Payı : 3/20
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİDİBİR.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ŞUHUT ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 115 NOLU ODA ÖNÜ ŞUHUT ADLİYESİ ŞUHUT/AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/124 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR