ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar/Şuhut'da arsa ve bahçe duvarı icradan satılacaktır(çoklu satış)

ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962792
Şehir : Afyonkarahisar / Şuhut
: 402
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

AFYON TÜRKELİ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/92 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
64,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 12:00
Satış Yeri
:
şuhut belediye konferans salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞUHUT
İCRA DAİRESİ
2018/92 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 217 Ada, 88 Parsel, PAZAR Mahalle/Köy, PALANGA MEVKİİ Mevkii, ARSA:Taşınmaz,düz bir topografik yapıya sahiptir.Taşınmaz çevresinde ,Jeolojik-topografik aykırılık taşıyan arazi şekli yoktur.Her türlü ses ve gürültüden uzaktır.Okul,cami market gibi sosyal ve kültürel etkinlik merkezlerine yakındır.
BAHÇE DUVARI:Taşınmazın doğu ve güney cephesinde bulunana toplam 40 m uzunlukta,briket malzemesi ile örtülen bahçe duvarıdır.çoğu kısmı kuru örgü olan duvar 150 cm yüksekliktedir.
Adresi :Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe,PAZAR Mahalle/Köy, PALANGA MEVKİİ
Yüzölçümü : 402,29 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :3 kat konut sahasındadır
Kıymeti : 64.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : şuhut belediye konferans salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 436 Ada, 1 Parsel, HİSAR Mahalle/Köy, AYIYATAĞI MEVKİİ Mevkii, TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:İlçe girişinde,Şuhut-Afyon şosesine 30 metre çarşı merkezine 1200 metre uzukluktadır. Taşınmaz düz bir topoğrafik yapıya sahiptir.Çevresinde,Jeolojik-topoğrafik aykırılık taşıyan arazi şekli heyelan,toprak kayması kaya düşmesi yoktur.otopark sorunu yoktur.
İKİ KATLI BİNA:157,00 M2 taban alanlı,bodrum+iki normal katlı,taş+tuğla,betonarme yığma yapı sistemli ve tahmini yaşı 11-15 yıldır.Tamamen yöresel malzeme tercih edilmiştir.Binada elektrik ve şebeke suyu mevcuttur.Lüks arttırıcı ustalık ve malzeme yoktur.Bodrum Kat:Dış taş,içte 3 adet betonarme kolon ile desteklenmiştir.Halen boş olup depo olarak kullanılmaktadır.
BAHÇE DUVARI:Taşınmazın Batı ve Kuzey cephelerinde bulunan toplam 41 m uzunlukta,150 cm yükseklikte beton kolonlarla destekli,.briketle örülen bahçe duvarıdır.
Adresi :Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 436 Ada, 1 Parsel, HİSAR Mahalle/Köy, AYIYATAĞI MEVKİİ
Yüzölçümü : 411,00 m2
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu :3 kat konut sahasındadır
Kıymeti : 229.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 12:10 - 12:15 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 12:10 - 12:15 arası
Satış Yeri : şuhut belediye konferans salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/92 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR