AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 279 m² arsa icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037987
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / SAHİPATA
: 279
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15650 ESAS
Muhammen Bedeli
:
181,350 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı 1. Kat İcra Müdürlüğü mezat salonu-AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/15650 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Afyonkarahisar İli, Merkez İlçe, Yenice Mahallesi, 2530 Ada, 3 Parsel, 279,00 m2 yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz Afyonkarahisar ili, Yenice Mahallesi 1226 sokak içerisinde bulunmaktadır. Üzerinde her hangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz konum itibariyle Mareşal Fevzi Çakmak bulvarına 60 metre mesafede, mesken bölgesi içerisindedir. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur.Geometrik şekil olarak dörtgeni andırmaktadır. İl merkezine 4 km mesafededir.İlin yeni yerleşime açık bölgesinde civarında mesken tarzı yeni yerleşimler yapılmaya başlanılmıştır. Fuar alanı, pazar yeri, toptancılar sitesi, sebze meyve hali ve hastane taşınmaza oldukça yakındır.
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmakta olup, 3 kat, %40 inşaat müsaadeli.
Kıymeti : 181.350,00 TL
KDV Oranı : %18
Satış Günü : 21/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası(İ.İ.K. 133. Maddesi gereği satışa çıkartıldığından tek satış günü verilmiştir.)
Satış Yeri : Adliye Sarayı 1. Kat İcra Müdürlüğü mezat salonu-AFYONKARAHİSAR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15650 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR