AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar/İhsaniye'de iki katı inşaat halinde 3 katlı bina ve 595 m² arsası icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039439
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
: 595
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
205,719 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat /AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2015/2118 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konu taşınmaz, Afyonkarahisar İli, İhsaniye İlçesi, Döğer Kasabası Yenimahalle mevkii 102 ada 5 parselde kain 595,06 m2 yüzölçümlü ve tapu kaydında arsa niteliğindedir. Taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. Taşınmaz konum itibari ile döğer belediyesine 1,5 km mesafede, kasaba'nın kuzeydoğusundaki çıkışına yakındır. Civarında cami, ilkokul gibi kamu kurumları vardır. Arsa üzerinde 3 katlı bir ev vardır. Evin zemin katının içi işli olup üstteki iki kat halen inşa halindedir. Arsa düzgün bir topoğrafik yapıda olup, kamu ve Belediyenin mevcut tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Belediye İmar planı içerisindedir. Döğer Belediyesi İmar sınırları içinde olup, ayrık nizam 2 kat yapılaşmaya müsaade edilmektedir. (Fakat taşınmaz 3 kat yapılmıştır.)bu nedenle son kat yasal değildir. yapı kullanım belgesi mevcut değildir. Taşınmaz 3 katlı olarak betonarme karkas sistemde tahminen 10 sene önce inşaa edilmiştir. zemin kat da 2 oda +salon+antre+mutfak+banyo+wc+ lavabodan ibaret olup 140 m2 dir.Bu katın dış cephesi sıvalı ve ancak boyasızdır. Zemin kat pencereleri pvc doğramadır. salon ve odalar laminant parke, mutfak antr ve diğer ıslak hacimler seramik kaplıdır. Mutfak banyo wcduvarları tavana kadar fayans kaplıdır. evin ısınması halen sopa ile sağlanmaktadır. lllA yapı sınıfına girmektedir. Yıpranma payı %15 tir. zemin katın yapı tamamlanma seviyesi ise %80 dir. Binanın 1. ve 2. katları ise aynı mimari planda tertip edilmiştir. ancak yapı seviyesi daha geridedir. iç ve dış duvarları örülmüş sıvanmamıştır. Zemin kaplama imalatlarına başlanmamıştır. oda kapıları, dış cepheye bakan pvc pencereeler, mutfak dolap ve tezgahı takılı değildir. İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 595,06 m2 ( Arsa üzerinde 3 katlı bir ev vardır.)
İmar Durumu :Dosyasındadır
Kıymeti : 205.719,17 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat /AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR