AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin'de 517 m² arsa icradan satılıktır

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037922
Şehir : Kahramanmaraş
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/66 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
206,984 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 15:30
Satış Yeri
:
Hükümet binası önü polis noktası Afşin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ
2018/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 9 Ada, 1 Parsel, BEYCEĞİZ Mahalle/Köy, atatürk caddesi Mevkii, taşınmaz arsa vasfında olup taşınmazın bulunduğu bölgede parselin cengiz topel ve otlukbeli sokakların kesiştiği yerdedir.Her iki sokağa cephesi bulunmaktadır.Bölgenin alt yapı hizmetlerinden yararlanması tam olup ulaşım sorunu yoktur.Hafif eğimli bir alanda olup geometrik şekil olarak şekilsizdir.Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır.
Adresi : Afşin / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 517,46 m2
İmar Durumu :konut alanında ayrık nizam 3 kat taks:0,30 kaks0.90 yoldan 5,komşu parselleren 37er metre çekme mesafelidir.
Kıymeti : 206.984,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : hükümet binası önü polis noktas afşin -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 13 Ada, 4 Parsel, BEYCEĞİZ Mahalle/Köy, atatürk caddesi mevkii Mevkii, taşınmaz kargir ev vasıflı taşınmaz olup Gazneli sokkak ile Kahraman sokağın kesiştiği yerdedir.Bölgenin alt yapı hizmetlerinden yararlanması tam olup ulaşım sorunu bulunmamaktadır.taşınmazın çevresinde bahçeli ev tipi yapılar çoğunluktadır.parsel üzerinde tek katlı betonarme mesken tek katlı yığma tarzda yapılmış garaj ve kalorifer dairesi bulunmaktadır.Betonarme bina:Tek kattan oluşmaktadır.1 salon 3 oda1 mutfak 1 banyo 1 wc 1 balkondan oluşmaktadır.Garaj kalorifer dairesi tek kat tek odadan oluşmaktadır.taşınmazın üzerinde 2 adet ceviz 2 adet dut 2 adet toplamda 6 adet ağaç bulunmaktadır
Adresi : Afşin / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 704,76 m2
İmar Durumu :konut alanında ayrık nizam 3 kat taks:0,30 kaks0.90 yoldan 5,komşu parselleren 37er metre çekme mesafelidir.
Kıymeti : 184.625,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : hükümet konağı önü polis noktası afşin -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR