CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Ceyhan'da üzerindeki tek katlı, iki katlı bina ile sundurma ve çelik depo bulunan arsa icradan satılıktır

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035120
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / SANAYİ
: 1163
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/636 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
901,243 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Bşk. Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CEYHAN
İCRA DAİRESİ

2019/636 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Tapu kaydında; Adana, Ceyhan, Hürriyet Mahallesi, 251 Ada, 244 Parsel, 1.163,21 m² yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmaz olup, tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bilirkişi raporuna göre; Ceyhan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 16.05.2019 tarih ve 705 sayılı yazı eklerinde; parselin içinde bulunduğu alanın KSA, E=1.00, Yençok=12.50 m olduğu hususları görülmüştür. Parsel; 381 ve 752 sokaklar arasında konumlu olup, batı bitişiğinden İnönü Bulvarı geçmektedir. 100 metre kadar doğusunda Ceyhan Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Üzerinde bir adet tek katlı, bir adet 2 katlı bina ile birer adet adet sundurma ve Çelik Depo bulunmaktadır. Bahse konu yapılarla ilgili olarak teknik ve yapım özellikleri aşağıda açıklanmıştır. İki Katlı Bina: Yaklaşık 50,00 m2 oturum alana sahip, 2 katlı idari bina olarak kullanılan ve bakımlı durumda olduğu görülen söz konusu yapının; yapım, kullanım ve teknik özellikleri ile değerlendirilen efektif yaşı dikkate alındığında; Uluslararası Değerleme Standartlarının (UDES) Mülk Değerleme Yöntemlerinden Pazar değerini esas alan Maliyet Yaklaşımı yöntemine göre; yapıda değerlendirilen yapı sınıfı ve yeniden yapım maliyetine göre ortalama % 10 oranında bir yıpranma payı düşülmesi gerekeceği kanaatine varılmıştır. Söz konusu yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yapı yaklaşık birim maliyetleri tarifine göre 3.Sınıf A Grubu yapılar olarak değerlendirilmiştir. Tek Katlı Bina:Yaklaşık 105,00 m2 oturum alana sahip, tek katlı çok amaçlı bölümlerden müteşekkil ve bakımlı durumda olduğu görülen söz konusu yapının; yapım, kullanım ve teknik özellikleri ile değerlendirilen efektif yaşı dikkate alındığında; ortalama % 10 oranında bir yıpranma payı düşülmesi gerekeceği kanaatine varılmıştır. Söz konusu yapı 2.Sınıf B Grubu yapılar olarak değerlendirilmiştir. Sanayi Tipi Çelik Depolar: Yaklaşık 475,00 m2 alana sahip, zemini beton, Etrafı kısmen duvar, kısmen sac kaplama, duvar üzerleri profil demir çelik makas-kiriş sistem üzeri sac çatı kaplama malzemesinden müteşekkil durumda bulunan bahse konu yapının; yapım, kullanım ve teknik özelliklerine göre yapılan incelemelerde; % 10 oranında bir yıpranma payı olacağı kanaatine varılmıştır. Söz konusu yapı 2.Sınıf C Grubu yapılar olarak değerlendirilmiştir. Sundurma: Yaklaşık 160,00 m2 alana sahip, Etrafı açık, üzeri profil demir üstü sac çatı kaplama malzemesinden müteşekkil durumda bulunan bahse konu yapının; % 10 oranında bir yıpranma payı olacağı kanaatine varılmıştır. Söz konusu yapı 1.Sınıf A Grubu yapılar olarak değerlendirilmiştir. Çevre Duvarı: Parselin kuzey ve batı kısmi bölümlerinde üzeri fens telli çevre ihata duvarı, giriş kapısı dahil fiyatı Global olarak 20.000,00 TL olarak değerlendirilmiştir.
Kıymeti: 901.243,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir. (20.000 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır. (Taha Tarımsal Ürün. Ve Tar. Mak. San. Tic. Ltd. Şti-19/04/2018 tarih, 7089 Yevmiye.)
1. Satış Günü: 24/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü: 25/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: Belediye Bşk. Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/636 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR