TOKAT SULH HUKUK MAHKEMESİ

5 katlı bina yapılı arsa mahkemeden satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699635
Şehir : Tokat / Merkez
İmar Durumu : Ticari Konut
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/29 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
259000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2018 11:00
Satış Yeri
:
Tokat Adliye Sarayı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/29 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tokat, Merkez, Meydan Mahallesi,279 ada, 147 parsel sayılı 135,00 m2 tapuda arsa olarak kayıtlı taşınmaz. Halen üzerinde bodrum+zemin+2 normal kat+çatı katından ibaret olmak üzere yapı bulunduğu, betonerme inşaat tarzıyla inşa edilmiş yapıda mesken nitelikli 5 adet bağımsız bölüm bulunduğu, bodrum, zemin, normal katlarda bulunan bağımsız bölümlerin brüt olarak 95,00 m2 çatı katında bulunan bağımsız bölümün ise brüt olarak 55,00 m2 inşaat alanına sahip olduğu, taşınmaz konum itibariyle Behzat Caddesine cepheli, GOP bulvarına 180 m, Tokat Valiliğine 760 m. Tüm Belediye hizmetlerinden yararlanır. Ticari işyerleri ve konutlarla iç içe güzide bir mevkide bulunmaktadır.İmar planı: Konut+Ticaret blok nizam 5 kat olarak planlıdır.
Muhammen bedeli: 259.000,00 TL. KDV: %18
Satış şartları :
1- Taşınmazın 1. Satışı 19/12/2017 günü saat 11:00-11:15 arası Tokat Adliye sarayı girişindeki koridorda üzerindeki muhtesatlar ve yükümlülükler ile birlikte açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma günü olan 15/01/2018 önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR