İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

1/28 hisseli arsa vasıflı taşınmaz icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038918
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/892 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,050 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2016/892 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 80 Ada, 3 Parsel, AŞAĞIDUDULLU ADALI Mahalle/Köy, karyecivarı Mevkii, 1/28 hisseli arsa vasıflı taşınmazdır.
imar durumu: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre, E:1,30,H: Avan proje, ön bahçe5.00 m., arka bahçe:3,00 m., yan bahçe:3,00 m. olmak üzere konut alanında kalmaktadır. E:1,30 şartlarının geçerli olduğu parsellerde parsel büyüklüğü 1200 m2 ve üstünde ise max TAKS: 0,30dur.
Parsel üzerinde Mimarlık Hizmetlerine esas III: sınıf B grubu yapılardan olan, zemin kat, dört normal kat ve çatı katlı betonarme inşa edilmiş kat irtifakı veya kat mülkiyeti kurulmamış bir bina bulunmaktadır. Bina taban alanı 160 m2 inşaat alanlı, normal kat alanları çıkma alanlarıyla arttırılmış ve 180 m2 inşaat alanlı olup toplam 880 m2 inşaat alanlıdır. Zemin katta iki adet işyeri, (bina girişi sağ taraf konumlu dükkanın, Burkan Kabakcı tasarrufunda olduğu şifahi beyan edilmiştir.) normal katlarda ikişer adet mesken bulunmaktadır. Binaya giriş zemin kat seviyesindendir. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Meskenlerin ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle, oda zemin döşemeleri ise ahşap-laminant-pvc malzemeyle kaplanmıştır. Müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. Binanın asansör tesisatı yoktur.
Belediye ve Alt yapı hizmetlerinin bulunduğu ve ulaşım imkanı olumlu özellikte olan bölgedeki parseldir.
taşınmazın 1/28 hissesi satılacaktır.
Adresi : Ihlamurkuyu Mahallesi, Topkapı Caddesi, Maltepe Sokak, No:6 Maltepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 210,10 m2
Kıymeti : 40.050,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/892 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR