Yazdır

ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araç'ta 3 katlı ev ve arsası

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450151
Şehir : Kastamonu
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 12.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 265494 TL
Dosya Numarası : 2016/14 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.ARAÇ İCRA DAİRESİ

2016/14 TLMT.

-TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu ili, Araç ilçesi, İğdirmerkez köyü, Çorak mevki, 102 ada, 60 nolu parselde kayıtlı kargir 3 katlı ev ve arsası vasfındaki taşınmaz satılacaktır.Taşınmaz yerleşik alan içinde kaldığından içme suyu, kanalizasyon, elektrik,telefon gibi altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmaz Araç-Karabük yoluna 250m mesafededir.Taşınmazın ısıtma sistemi katı yakıtlı kaloriferdir, tüm dış cephe doğramaları pvc dir. çatısı ahşap,çatı örtüsü marsilya tipi kiremit,yağmur olukları pvc dir.Binanın zemin katında kazan dairesi,kömürlük ve 1 adet daire bulunmaktadır.Zemin kat dairede 1 salon,1 yatak odası, mutfak, wc, banyo bulunmaktadır.1. ve 2. kat dairelerde ise 2 yatak odası, salon, mutfak, vc, banyo ve ön yol cephesinde 2 balkon bulunmaktadır.Balkonlar pvc ile kapatılmıştır.Binanın 3. katı ise iç ve dış duvarları örülmüş çatısı yapılmış inşaat olarak %30 seviyesindedir.Yüzölçümü : 214,00 m2 Arsa Payı : Tam KDV Oranı : %18İmar Durumu : Belediye imar sınırları dışında kalmaktadır. Kıymeti : 265.494,56 TL1. Satış Günü : 12/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası2. Satış Günü : 06/01/2017 günü 14:30 - 14:40 arasıSatış Yeri : Araç Hükümet Binası Adliye giriş kapısı önü Araç/Kastamonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016 İş bu ilan tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR